6 способів приготування кави для бадьорого ранку - інтернет магазин кави Caffissimo

6 способів приготування кави для бадьорого ранку

Кава по східному, або в джезві

 

   Найстаріший спосіб приготування кави, був створений ще арабами, - заварювання кави в джезві або, як говорять у нас, турці. Класична джезва (турка) - це посуд середнього розміру, конусоподібної форми з ручкою, внутрішній бік якого вкритий оловом, або міддю. Для приготування кави джезву поміщають на вогонь або у розігрітий пісок. Сучасні джезви також виготовляються з нержавіючої сталі, срібла, кераміки, також набирають популярності електричні напівавтоматичні турки.

   Для приготування каву беруть у розрахунку від 7 до 10 грамів на 100мілілітрів води. Кава мелеться дуже дрібно, майже в пил. Спосіб приготування ґрунтується на тому, що половину джезви заливають холодною водою і варять на помірному вогні. Коли шапка піни кави піднімається, джезву потрібно прибрати з вогню, та розлити в чашки. За бажанням до початку приготування можна додати спеції або кілька кристалів солі, цукор доцільно додавати після приготування.

   Подається такий напій у невеликій чашці разом зі  склянкою холодної води.

   Важливо - ніколи не доводьте каву в турці до кипіння! Не зловживайте такою кавою, бо в ній міститься більше кофеїну ніж при інших способах заварювання.

Еспресо-машина

   Один з складних спосіб приготування, оскільки він включає використання професійного складного обладнання.

   Принцип приготування полягає в тому,що гаряча вода (91-96 С) під високим тиском (15 бар) подається через спресовану каву, а потім розливається в чашку.

   Помел кави мілкий.

   Закладка кави 9/12 гр. на одну порцію.

   Об’єм напою - 30 мл.

   Подається  у попередньо розігрітій чашці, об'ємом до 60 мл., з товстими стінками.

   Важливим моментом, для правильного звареного еспресо, є завжди хороша, щільна піна (крема) - золотисто-коричневого кольору, яка витримує вагу невеликої ложки цукру.

Як правило еспресо, не дивлячись на свій насичений смак, містить менше кофеїну, ніж більшість кавових напоїв, це пов’язано з невеликим об’ємом та недовгою екстракцією кави, орієнтовний час приготування эспрессо 30 секунд.

   В даний час існує багато варіацій еспресо-машин, як і для професійних закладів, так  і для домашнього або офісного використання.

Гейзерна кавоварка або МОКА

 

   Винайдена в 1933 році італійцем Луїджі де Понтіі для фабрики Bialetti. Віна має характерний вигляд сифона, що складається з двох усічених конусів. Найчастіше виготовляється з алюмінію.

   Принцип приготування - вода заливається в нижній конус максимум до рівня клапану. Кава засипається в металевий фільтр посередині. Верхній конус накручується зверху і потім кавоварка ставиться на помірний вогонь. Вода, закипаючи та перетворюючись на пару, проходить через каву, перетікає у верхній конус.

   Для цього виду приготування важливим є вибір правильного помолу, він повинен бути середнім, більш крупним чім для еспресо-машини.

Напій, насичений кофеїном, оскільки використовується кипляча вода, що сприяє гарній екстракції.

Вакуумний спосіб або Сифон

   Вперше винайдений у Німеччині в 1830 році. Сама кавоварка складається з двох сосудів, з'єднаних фільтром.

   Принцип приготування - змелена кава засипається у верхній сосуд, а в нижній наливається вода. Під час кипіння вода піднімається у верхній сосуд, де і заварюється напій. Коли вода перестає підніматися, кавоварку потрібно зняти з вогню і дати їй охолонути. При охолодженні в нижній частині утворюється вакуум, який протягує готову каву назад через фільтр.

   Цей метод призначений для справжніх шалених поціновувачів, і сам процес нагадує науковий експеримент. На жаль, вакуумні кавоварки майже зникли з повсякденного життя до середини ХХ століття.

Фільтр-кава або крапельний спосіб

   Прототип крапельної кавоварки вперше був запропонований ще в 1800 році французьким архієпископом Жаном де Белуа, який у 1820 році був вдосконалений французький бляхарем Морізом. У 50 -х роках 20-го сторіччя з'явилися електричні версії.

   Принцип приготування - гаряча вода передається зверху через шар меленої кави, який розташований у фільтрі з тонкої сітки або спеціального паперу. Готовий напій протікає (капає) у нижню ємність. Напій зазвичай м’який за смаком, середньої щільністі.

   Помел – середньо-грубий.

   Час приготування - 4/6 хвилин

   Важливо - не використовувати занадто малий помел, оскільки якщо буде довгий контакт з водою, кава буде дуже гіркою.

Френч-прес або поршньовий спосіб

   Один з найпростіших способів заварювати каву. Механізм був винайдений у 1920 році у Франції фірмою Melior. Складається з високої, вузької скляної колби та поршня на нозі, прикріпленої до кришки. Хороший спосіб щоб отримати напій, збалансований в ароматі та вмісту кофеїну.

   Метод приготування - мелену каву висипають на дно колби і заливають гарячою водою (90-95 С). Напій заварюється 3-5 хвилин. Потім поршень опускається вниз, таким чином, відокремлюючи каву товстою від готового напою. Напій можна виливати в чашку.

   Помел грубий

   Закладання кави – 6-7 грамів на 100 мл. Води.

   Важливо - скляна колба не може тривалий час зберігати тепло, тому рекомендується коштувати напій відразу після заварювання. Також рекомендується обдати колбу гарячою водою перед приготуванням, щоб уповільнити процес охолодження.